Kokybiškas tinklaraštis kuria pridėtinę vertę

10/31/2018

Jei iki šiol vis dar vadovaujatės stereotipu, jog kurti kokybišką turinį savo potencialiam klientui yra grynas laiko švaistymas, tai verta įsidėmėti - norėdami pritraukti ir sudominti klientą - laiką švaistyti turėsite vis dažniau ir dažniau.

Blogas, o lietuviškai tinklaraštis - nuostabiausias ir puikiausias rinkodaros įrankis, Jūsų verslui galintis suteikti begalę naudos.

Vis dar įprasta manyti, jog tinklaraščio niekas neskaito ir su įmonės interneto svetaine jis praktiškai neturi jokio ryšio. Tačiau strategiškai gerai apgalvotas ir kokybiškas tinklaraštis gali ženkliai pagerinti Jūsų įmonės interneto svetainės lankomumą, pritraukti naujų klientų bei suteikti daugiau pasitikėjimo įmonės veikla ir jos teikiamomis paslaugomis. Užsienyje daugybė kompanijų jau įsiklausė į šiuos reikalavimus, tad pats laikas šioje srityje pasitempti ir Lietuvai.

Kam reikia tinklaraščio ir kuo jis Jums bus naudingas?

Niekam ne paslaptis, jog įmonės interneto puslapio paskirtis - parduoti prekę, paslaugą ar prekės ženklą. O kaip ir ką gali parduoti įmonės puslapyje kuriamas tinklaraštis? Mes pateikiame kelis variantus ką galima talpinti tinklaraštyje:

  • Tam tikro produkto ar paslaugos išsamius pristatymus;
  • Akcijas, konkursus, apklausas;
  • Nuorodas į konkrečias paslaugas ir produktus.

Labai svarbu nepamiršti, kad įmonės tinklaraštis skirtas ne tik nuotraukoms iš linksmo darbo vakarėlio talpinti. Jums atsiveria nuostabi galimybė savo produktus ar paslaugas pristatyti kitaip, originaliau ir išradingiau nei puslapyje. Jei puslapyje tokios galimybės nėra, tinklaraštyje laisvai galite pasitelkti humorą, įvairiausius vaizdo klipus bei nuotraukų galerijas. Kartu su tinklaraščiu Jums atsiveria neribotos galimybės, nes galėsite aprašyti kiekvieną paslaugą atskirai, taip pat paskelbti apie akcijas ir nuolaidas tam tikrai prekei ar paslaugai, suorganizuoti konkursą, kurį vėliau labai patogu populiarinti socialiniuose tinkluose. Patikėkite, bloge pardavimai gali vykti kur kas laisviau ir efektyviau, nei per pagrindinį, gan statišką įmonės puslapį.

Ne tik pardavimui, bet ir tiesioginiam bendravimui su klientu

Žinoma, tinklaraštis skirtas ne tik prekėms ar paslaugoms parduoti. Kartu jis suteikia informacijos, sudomina, papasakoja įdomią istoriją ir formuoja Jūsų įmonės įvaizdį. Šią platformą labai patogu išnaudoti pasakojant apie savo gaminių kilmę. Taip pat, pateikiant idėjų kaip skirtingiems poreikiams pritaikyti Jūsų siūlomas prekes. Šiuo atveju labai naudinga dalintis tikromis klientų istorijomis. Klientai labai vertina jiems rodomą dėmesį, o blogas yra savotiška dėmesio išraiškos forma.

Nedrįstate kurti tinklaraščio, nes bijote sulaukti nelabai gerų komentarų?

Ne bėda! Puikiai su tuo susidorosite ir pasuksite visą situaciją savo naudai, jei viešai atsakysite į kliento priekaištus. Nesibaimindami vystykite diskusiją ir kiti klientai matys, kad Jums rūpi kiekvienas žmogus ar įmonė ir būtinai tai įvertins.

Kuo daugiau kokybiškos ir naudingos informacijos bus talpinama Jūsų interneto svetainėje, tuo labiau kils potencialaus kliento pasitikėjimas Jūsų darbu ir kompetencija. Tuo pat metu kils svetainės reitingas Google ir kitose paieškos sistemose. Paieškos sistemų robotai nuolat indeksuoja svetaines, dėl ko pozicija paieškoje visą laiką kinta. Vienas iš indeksavimo kriterijų - turinys. Reguliariai rašomas tinklaraštis gali padėti atsidurti aukščiausiose paieškų pozicijose, o nuolat atnaujinamas svetainės turinys, kokybiški tekstai bei strategiškai sudėliotos nuorodos, padės išlaikyti klientų dėmesį.

Be abejonės, labai svarbu neužmiršti, jog šiuolaikinė paieška vis labiau atsižvelgia į lankytojo poreikius, jo norus ir pasirinkimą. Tad, tokiu atveju, įmonės blogas turi didelę SEO reikšmę. Tačiau pravartu įsidėmėti tai, kad svarbiausi yra Jūsų blogą skaitantys žmonės, kurie galėtų tapti Jūsų verslo klientais. Tad visą jo turinį orientuokite tik į žmonių poreikius.

Parengė RASA BANELĖ